Na Balkonu Skupštine Srbije večeras publiku pozdravljaju naši veliki šampioni – srebrni košarkaši sa Svjetskog prvenstva, košarkaši koji su osvojili zlato na Evropskom prvenstvu 3×3 (i početkom ove godine na Svjetskom prvenstvu), kao i kao Novk Đoković, koji je trijumfirao na US Openu (prethodno Roland Garrosu i Australian Openu).
Posljednji je pred svoje sunarodnjake izašao prvak US Opena i ponovno broj 1 na ATP listi Novak Đoković, koji se zbog jakih emocija rasplakao.
– Dobro veče Srbijo, dobro veče Beograde. Hvala vam što ste došli u ovolikom broju. Rijetki su trenuci kada čovjek ostane bez riječi, a ovo je jedan od njih. Ne znam što bih rekao, a rekao bih toliko toga. Prije svega želim čestitati našim košarkaškim prvacima, ne samo sada, nego kroz povijest. Zahvaljujem im što su me prihvatili da budem dio ove proslave i da se zajedno družimo. Ovo je za mene ostvarenje dječačkog sna. Kao i mnogi iz moje generacije, bio sam tamo gdje ste vi i publika slavili uspjehe beba, vaterpolista i košarkaša.i, rekao je Novak, pa dodao:
– Ovo je velika čast za mene, ovo je neprocjenjivo i ovo se sigurno više nikada neće ponoviti, ovaj osjećaj se nikada neće ponoviti. Ovdje stojim uz velike sportaše, a prije svega dobre ljude s kojima ovdje imam prijateljski odnos. Maloprije sam im rekao da sam i ja osjetio njihovu harmoniju i taj moment ljudskostiistaknuo je Đoković, a posebno se obratio i Borisu Simaniću:
– Boriša je heroj nacije i zaslužuje da mu svi skandiraju. Borisa, Borisa, Borisa… Dečki, hvala vam od srca i završit ću s ovim. Imam previše toga za reći i ne želim biti ovdje s vama s mikrofonom, već slaviti. Završit ću sljedećom rečenicom. Nijedan narod nema sportski duh kao Srbija!rekao je Đoković.
www.sportskacentrala.com


