Od danas počela primjena body kamera u saobraćaju u Kantonu Sarajevo

spot_img

Od danas, policijski službenici Jedinice za saobraćaj MUP-a Kantona Sarajevo počeli su koristiti body kamere na svojim uniformama, čime je Kanton Sarajevo postao prvi u Bosni i Hercegovini koji koristi ovu tehnologiju. Ovo je ispunjenje obećanja dato građanima o povećanju transparentnosti i efikasnosti policije.

Ministar unutrašnjih poslova KS Admir Katica istaknuo je značaj upotrebe body kamera za sigurnost policijskih službenika i zaštite građana od eventualnih zloupotreba. Kamera će biti postavljena na vidljivim dijelovima uniformi i snimati prostor ispred policijskog službenika.

Uz upotrebu body kamera, Katica je najavio i nabavku drugih sredstava i opreme za policiju, što će dodatno unaprijediti rad policije u KS. Ugovor o nabavci body kamera potpisan je 22. novembra 2023. godine, a vrijednost mu iznosi 418.795 KM bez PDV-a, navodi se iz MUP-a KS.

Izvor: ( www.tvsa.ba / ffmo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima