Redovni sastanak ministra zdravstva Kantona Sarajevo Enisa Hasanovića sa direktorima javnih zdravstvenih ustanova u KS održan je uz prisustvo članova Radnih grupa koje rade na koordinaciji upućivanja pacijenata.
Planira se omogućiti elektronsko upućivanje pacijenata na veće nivoe zdravstvene zaštite prema dijagnozama, uz reviziju smjernica od strane nadležnih organa prije implementacije u sistem.
Na sastanku su doneseni zaključci u vezi preoperativne pripreme djece u Domu zdravlja, formiranja Radnih grupa za smjernice dijagnostike pacijenata te rješavanja problema nepotrebnog upućivanja na dodatne pretrage.
Ministar zdravstva će održati sastanak sa relevantnim osobama radi unapređenja pedijatrijske službe i organizacije vakcinacije djece. Slični sastanci su planirani za druge specijalnosti radi sinhronizacije rada specijalista kroz zdravstvene ustanove.
Izvor: ( www.tvsa.ba / ffmo.ba )


