ŠPANIJA – HRVATSKA 32:31 Hrvatski rukometaši eliminisani sa Olimpijskih igara

spot_img

Hrvatski rukometaši su eliminisani u grupnoj fazi Olimpijskih igara. U meču u kojem im je trebala pobjeda izgubili su 32:31 od Španije. Ekipu Dagura Sigurdssona je prije svega koštalo katastrofalno prvo poluvrijeme, u kojem su primili 20 golova i zaostajali pet razlike. Drugi dio je bio bolji, ali nedovoljno dobar za prolazak u četvrtfinale.

Hrvatska je tako završila sa četiri boda iz pet utakmica. Pobijedila je Japan u prvom kolu, zatim izgubila od Slovenije i pobijedila Njemačku. Ipak, porazi od Švedske i Španije su isključili Hrvatsku iz nokaut faze na Olimpijadi u Parizu.

Debakl u prvom poluvremenu
Hrvatska nije dobro startovala i brzo se našla u zaostatku od četiri gola (8:4). Uslijedila je serija Sigurdssonovih izabranika koja je dovela do izjednačenja na 8:8, ali Španci su se vratili svojom serijom i ponovo pobjegli na četiri gola prednosti.

Iako se igralo brzo u prvom poluvremenu, Hrvatska je primila previše golova, a raspoloženi Dominik Kuzmanović je imao osam odbrana. Problemi su se pokazali i u realizaciji jer su hrvatski rukometaši propustili mnogo šansi.

Drugo poluvrijeme bilo je bolje, ali nedovoljno
Hrvatska je dobro počela drugo poluvrijeme, ali nije uspjela da izjednači. Svaki put kad bi se približila na -1, Španci bi se vratili na +2. Ivan Martinović je izjednačio 16 sekundi prije kraja, ali nije bilo vremena za više. Aleix Gomez je zabio za pobjedu Španije u posljednjim trenucima.

Luka Lovre Klarica je predvodio Hrvatsku sa sedam golova, dok su Ivan Martinović i Zvonimir Srna postigli po šest. Dominik Kuzmanović je imao 15 odbrana. Kod Španije se istakao Javier Rodriguez Moreno sa pet golova, dok je Gonzalo Perez de Vargas imao 14 odbrana.

(24sata.info)

Ovaj članak je prenesen sa portala 24sata.ba.

Izvor: ( 24sata.info / ffmo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima