Hercegovac šokiran na odmoru u Tučepima

spot_img

Možda se ne slažu turistički radnici, jer je loša reklama posljednje dvije godine koštala gostiju, posebno onih iz bogatijih zemalja.

Svoje negativno iskustvo na odmoru u Tučepima podijelio je Krunoslav Šetka sa redakcijom Hercegovina.info, istakavši sve primijećene greške i pad turističkih brojki u špici sezone u Hrvatskoj.

Njegovo pismo u cijelosti prenosimo.

“Jadranska obala, posebno Tučepi u kojima provedem godišnji odmor, raj je za digitalne nomade, ali nedostaje pravi koncept razvoja elitnog turizma, jer trenutni hibridni Sun&Sea elitni turizam ne donosi željene rezultate.

Restorani su prazni, prihodi su manji, a usluge nisu na razini. Turisti nemaju podršku elitne “elite” koja ih ne želi u svojoj blizini. Hibridni turizam odnosi svoj danak, a turisti se osjećaju nezaštićeno”, nastavlja Šetka.

‘Plaža je javno dobro’

“Suočen s elitnim gostom na plaži koji se ne slaže s tim da je plaža javno dobro, Šetka je naišao na nerazumijevanje i agresiju. To pokazuje kako je razvoj elitnog turizma u Hrvatskoj dug put od stvarnog održivog turizma”, ističe stručnjak.

Hibridni koncept uzima danak

“Restorani su prazni, usluga je loša, a turisti nemaju podršku koju očekuju. Turističke destinacije su prepuštene sebi, a hibridni koncept ne donosi očekivane rezultate. Potrebno je usmjeriti razvoj prema održivom turizmu”, zaključuje Šetka.

Članak je objavljen na 24sata.ba.

Izvor: ( 24sata.info / ffmo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima