Talijanski tenisač Janik Siner prvi je finalist završnog mastersa sezone u Torinu.
Svladao je Alexa De Minora s 2:0. Po setovima 7:5, 6:2 za 13 pobjeda u međusobnim dvobojima bez poraza. Australac će imati za čim žaliti. Meč je trajao gotovo dva sata.
Prve dvije utakmice bile su vrlo uzbudljive. Siner je imao 15:40 na suparnikov servis i propustio dvije prilike. Tada De Minor nije imao kolosalnih 0:40 na servis Talijana. Još dvije prilike propustio je domaći igrač u sedmoj utakmici. Nastavio je pritiskati, ali protivnik je odolijevao sve do 11 gemova kada je drugi tenisač svijeta konačno slomio otpor protivnika. Brzo je potvrdio break za 1:0 u setovima.
Uzvraćam sa kamatama 💥@janniksin podiže svoju razinu kako bi dobio prvi break protiv de Minaura!#NittoATP Finals pic.twitter.com/QDIk0azeRB
— Tennis TV (@TennisTV) 15. studenog 2025
De Minorova igra potpuno se raspala u drugom setu. Talijan je poveo 4:0 i nije bilo povratka. Iako je u tom dijelu susreta uspio “u strijelce” ubaciti australskog igrača.
Onaj koji izaziva grijeh 🦊
Branitelj naslova @janniksin uletio u svoje treće uzastopno finale u Torinu! #NittoATP Finals pic.twitter.com/XYlhlGzXHq
— ATP Tour (@atptour) 15. studenog 2025
U drugom polufinalu večeras od 21 sat igraju Carlos Alcaraz i Felix Auger Aljassim.


