Ognjen Dobrić jedva čeka početak nove sezone u Crvenoj zvezdi, nakon osvajanja bronze na Olimpijskim igrama.
Istakao je da mu je drago što se vratio u Beograd, nakon godinu dana provedenih u Virtusu iz Bologne.
– Drago mi je što sam opet kod kuće i nadam se da je to na našu zajedničku radost. Drago mi je što sam među svojim ljudima, svojom ekipom, svojim navijačima. Jednostavno, ovdje je sve nekako moje, domaće. I nadam se lijepoj, dobroj i uspješnoj sezoniispričao je Dobrić Maxbet sport.
Složio se s izjavom bivšeg trenera Dejana Radonjića da je najveća snaga Crvene zvezde temelj domaćih igrača.
– Mislim da je to naša velika prednost. Svi ti igrači su već prošli kroz Crvenu zvezdu, osjećaju taj grb, klub, grad… Oni jednostavno znaju kako ovaj klub diše i ne treba ništa dalje objašnjavati. Mislim da je ovo apsolutno najveći broj domaćih igrača koje smo imali i to je jako lijepo, a atmosfera ovdje ne može biti loša. Samo da se neke stvari poklope, neki rezultati, ako bude malo sreće i to će biti “ludilo”.
U Bologni se zadržao samo godinu dana, iako je potpisao trogodišnji ugovor.
– SJako sam uživao tamo, imao sam odličan odnos s ljudima iz kluba i s ljudima u gradu. To je stvarno prekrasan grad, grad koji stvarno živi za košarku. No, neke stvari jednostavno nisu štimale, počevši od promjene trenera Scariola neposredno prije početka sezone s kojim sam se dogovorio. Bilo je puno uspona i padova, vrlo čudna sezona, pa onda ta ozljeda…
Tijekom ljeta opet je bilo da ga želi Partizan.
– Stvarno su me zvali. Pisalo se tu svašta, ali ponuda je stvarno bila. Međutim, u to uopće nisam htio ulaziti jer nema potrebe objašnjavati zašto. Nije to samo moja priča. Iz poštovanja nisam htio nešto ubacivati u bilo koju priču, tako da je sve ostalo na tome, na toj ideji koja je postojala s njihove strane.
Poznati su ciljevi u novoj sezoni.
– U Zvezdi su ciljevi uvijek isti u Zvezdi. Tri trofeja u domaćim natjecanjima, a u Europi da ih bude što više. Svjesni smo toga i mi igrači, ali treba se puno toga poklopiti da bi se napredovalo, a ne samo u igračima. Treba imati i malo sreće, moraju se poklopiti i neki rezultati, a i ostati zdrav. Dakle, ne ovisi to samo o jednoj stvari, to je proces tih 10 mjeseci koliko traje sezonazavršio je Dobrić.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / ffmo.ba )


