back to top

Alcaraz nastavlja put k obrani titule u New Yorku

spot_img

Španjolac Carlos Alcaraz je u 2. kolu US Opena poslije dva i pol sata borbe u tri seta savladao Južnoafrikanca Lloyda Harrisa sa 6:3, 6:1, 7:6 (4).

Kao što pokazuje i semafor u New Yorku, 177. igrač svijeta je namučio 20-godišnjeg favorita samo u trećem setu.

– Mislim da sam igrao sjajno, odličan meč. Očito da je on u trećem setu počeo da igra bolje. Malo sam pao. Trebala mi je dodatna energija. Mislim da je to normalno. Na Grand Slamu mečevi su duži, potrebna je dodatna energija, rekao je Alcaraz.

U trećem setu je morao vratiti break.

– Probao sam da zaboravim taj gem, bio sam fokusiran na sljedeći. Mislim da sam dobro reternirao u tom gemu tako da sam dobio šansu. Probao sam da igram svoju igru, budem agresivan, idem na mrežu. Rebreak je bio veoma dobar za mene, pogurao me je na kraju. Igrao sam na sjajnom nivou na kraju, smatra Španjolac.

On ističe da nije fokusiran samo na sebe, već da prati i ostale rezultate.

– Volim mečeve, pratim rezultate, gledam. Svejedno je li gornja ili donja polovina, pratim sve rezultate. Volim Grand Slamove jer ima mnogo mečeva. Po cijeli dan pratim rezultate.

Sljedeći rival u subotu večer će mu biti Britanac Daniel Evans.

– Igrali smo nekoliko puta. Veoma težak protivnik. Dobar servis i volej, dobro igra na mreži. Biće stvarno teško. Igraću najbolje što mogu. Morat ću da reterniram jako dobro ako želim da dobijem taj meč. Vidjet ćemo kako će to biti, zaključio je Carlos Alcaraz.

Martić nemoćna protiv Bouzkove

Hrvatska tenisačica Petra Martić ispala je u 2. kolu posljednjeg ovogodišnjeg Grand Slam turnira, US Opena u New Yorku. Uspješnija od nje bila je Čehinja Marie Bouzkova sa 6:1, 6:2 nakon sat i 19 minuta igre. Na konačni rezultat uvelike je utjecala igra na “break-loptama”, Martić je tijekom čitavog dvoboja realizirala samo jednu od sedam izborenih prilika za oduzimanje servisa suparnici, dok je Bouzkova u tom segmentu bila daleko efikasnija realiziravši pet od devet izborenih prilika.

Oprostio se rekordni server

Igrač s najviše postignutih asova u karijeri, američki tenisač, 38-godišnji John Isner okončao je svoju karijeru porazom u 2. kolu od sunarodnjaka Michael Mmoh svladavši ga sa 3:6, 4:6, 7:6 (3), 6:4, 7:6 (7). U svom posljednjem meču u karijeri Isner je postigao još 48 asova čime je stigao do ukupne brojke od 14.470 neobranjivih servisa u karijeri, što je 712 više od drugog na toj ljestvici Hrvata Ive Karlovića. Da taj rekord dugo vremena neće biti dostignut govori i činjenica kako među aktivnim igračima najviše asova, njih 8879 ima Sam Querrey, koji se sa 35 godina i sam bliži kraju karijere.

Osim po velikom broju asova, Isner je ostao upamćen i kao jedan od sudionika najdužeg meča u povijesti tenisa, on i Francuz Nicolas Mahut su u Wimbledonu 2010. godine odigrali susret koji je trajao nestvarnih 11 sati i pet minuta. Najbolji plasman u 17-godišnjoj profesionalnoj karijeri tijekom koje je osvojio 16 turnira Isneru je bilo osmo mjesto na ATP ljestvici, a najveće uspjehe ostvario je 2018. godine kada je osvojio svoj jedini Masters 1000 naslov u Miamiju te stigao do polufinala Wimbledona što mu je najveći uspjeh na nekom Grand Slam turniru. Er.B.

alcaraz nastavlja put k obrani titule u new yorku

The post Alcaraz nastavlja put k obrani titule u New Yorku appeared first on Dnevni.ba.