Čović poručio ABA ligi: Bez vođenja u Europu, nema smisla

spot_img

Nebojša Čović, predsjednik Crvene zvezde, i Željko Drčelić, predsjednik Upravnog odbora, su održali konferenciju za novinare nakon redovne Skupštine kluba.

Na početku konferencije, predsjednik je objasnio svoju izjavu sa skupštine, u kojoj je spomenuo cilj “26-9, 24-10 u Euroligi”?

Razlog za ovu izjavu je diskreditacija zvjezdanog portala. I učinjeno je. Znamo koji su nam ciljevi – obrana sva tri trofeja i plasman u prvih 10 u Euroligi.

Čović je također otkrio da je do sada prodano 10.451 sezonskih ulaznica i najavio da će cijene dnevnih karata biti više, što će biti objavljeno uskoro.

Klub se priprema za financijsku kontrolu Eurolige i za eventualne probleme u ABA ligi.

Pripremamo se za financijski fair play Eurolige da se ne dogodi situacija poput one sa Kampacom. Također se pripremamo za nove financijske propise od sezone 2027/28. Trenutno se nalazimo u prijelaznom razdoblju koje će imati utjecaja na sve klubove. Nastojimo ostvariti balans između klubova, kako bi se osigurala licenca. ABA liga nas obvezuje na izdvajanje milijuna eura, a ako ne vodi u Europu, nema smisla. Možemo imati profesionalnu ligu od 10 do 12 klubova, ali je državna financijska pomoć neophodna.

Čović je otkrio detaljan proračun kluba, uključujući troškove plaća igrača i trenera.

Bruto iznos za igrače je 14,3 milijuna eura, za trenere 1,3 milijuna eura. Ukupni godišnji proračun se kreće između 20 i 22 milijuna eura, uz sve dodatne troškove za mlađe selekcije i osoblje kluba.

Čović je odgovorio na pitanje o prošloj sezoni u Euroligi i naglasio važnost osvajanja trofeja.

Nismo nezadovoljni ni kada smo bili 11. ni kada smo bili 8. Mislim da je naš roster prilično dobar i imamo sposobnost da osvojimo trofeje. Stručni stožer radi odličan posao i vjerujem da će ova momčad ispuniti naše planove. Pokušat ćemo postići dobar rezultat i u Euroligi.

Kada je riječ o dobivanju licence Eurolige, Čović ističe važnost uvjeravanja suvlasnika da prošire broj dionika, što nije lak zadatak.

Za kraj, Čović otkriva da je klub zaradio 2 milijuna dolara od transfera Nikole Topića u NBA ligu, od čega je 200 tisuća dolara otišlo menadžeru Mišku Ražnatoviću i njegovoj agenciji.

Izvor: ( www.sportskacentrala.com / ffmo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima