Danas će se održati komemoracija u spomen na žrtve tragičnog događaja u Sanskom Mostu, u kojem su život izgubila tri zaposlenika JU Gimnazija Sanski Most.
Prema odluci Vlade USK, Dan žalosti će biti obilježen obaveznim isticanjem zastave Bosne i Hercegovine na pola koplja na svim zgradama u kojima se nalaze tijela kantonalne vlasti i lokalne samouprave. Zastave će također biti spuštene na pola koplja na zgradama pravnih lica i objektima gdje fizička lica obavljaju samostalne djelatnosti.
Zabavne priredbe neće biti dozvoljene, a pravna lica koja se bave televizijskom i radijskom djelatnošću dužna su prilagoditi svoje programe na način koji odgovara ozbiljnosti dana. Emitiranje sadržaja koji odražavaju karakter Dana također je obavezno.
Ova tragedija ostavila je duboki trag u zajednici Sanskog Mosta i cijelom Unsko-sanskom kantonu, te će Dan žalosti biti prilika za odavanje počasti i izražavanje suosjećanja prema porodicama žrtava. Također, kanton će se prisjetiti svih onih koji su izgubili živote na tragičan način, prenose Vijesti.
Objava Dan žalosti u Krajini nakon trostrukog ubistva u školi prvo se pojavila na 24sata.ba.
Izvor: ( 24sata.info / ffmo.ba )


