Košarkaši Crvene zvezde u petak igraju utakmicu protiv minhenskog Bayerna u 12. kolu Eurolige.
Na druženju s medijima prije ove utakmice novinari su razgovarali sa srpskim reprezentativcem Ognjenom Dobrićem, koji ove sezone nije u prvim planovima Janisa Sferopoulosa.
– Vrlo kvalitetan protivnik. Pokazali su najbolji napad u ligi i stvarno mislim da će biti teško, ali ništa nije nemoguće. Igramo pred svojom publikom i sve ovisi o nama. Mislim da imamo dobru momčad koja im se može suprotstaviti. Sve ovisi o tome koliko smo fokusirani i koliko se trudimo da pobijedimo“, kazao je Dobrić.
Karsen Edwards igra u odličnoj formi i predstavljaće veliku opasnost za crveno-bele.
– Stvarno svira fenomenalno. Ali Bayern nije samo on. Dobro funkcioniraju kao tim. Dosta igrača je u formi – Obst, Weiler Webb, Booker… Izgledaju fenomenalno. Opet, nije nemoguće pobijediti Bayern. Možemo mi to.
Dobrić je uživao igrajući za reprezentaciju.
– Bilo je super. Odigrali smo dvije sjajne utakmice. Sve je funkcioniralo kako treba i obavili smo najvažniji posao – plasirali smo se na Europsko prvenstvo. Individualni učinci su manje bitni, pogotovo u reprezentaciji.
Dobrića smo upitali za komentar izjave reprezentativnog suigrača Alekse Avramovića da su njih dvojica do uspjeha išla zaobilaznim putem.
– Vidio sam izjavu. Nije glumio ništa. Krenuli smo težim putem. Iskreno, nisam ja kriv. Drago mi je što sam krenuo tim putem i došao tu gdje jesam. Ne bih ga mijenjao ni za što. Tako sam naučio i mislim da me to učinilo boljim igračem i boljom osobom. Pokušat ću tako ostati do kraja karijere.
Ne smeta mu što kod Yannisa Sferopoulosa nije u prvom planu.
– Nema problema s tim. To je trenerova odluka. To ne znači da sam ja lošiji igrač od drugih ili da je netko bolji igrač od mene. Tako je trenutno, a najvažnije je da ekipa ostvaruje pobjede. Radit ću onoliko koliko bude potrebno i koliko trener bude tražio od mene u ovom trenutku. Tako je sada, a vidjet ćemo kako će biti ubudućezaključio je Ognjen Dobrić.


