Đoković krivi Olimpijske igre za poraz: Moja igra se raspala, osjećao sam se kao amater.

spot_img
Novak Đoković je završio nastup na US Openu, nakon poraza od australskog Tenisera Alexei Popyrin-a.
Popyrin je slavio sa 3:1 i plasirao se u osminu finala, gdje ga čeka Amerikanac Francis Tiafoe, a Đoković je priznao poraz s riječima da je suparnik zasluženo pobijedio.

“Igrao je bolje i zaslužio pobjedu. Loše sam se osjećao od početka turnira. Igrao sam jedan od najgorih tenisa u životu, a servis mi nije bio na nivou. Na brzoj podlozi ne možete pobijediti bez servisa. Totalno loš meč za mene”, izjavio je Đoković nakon poraza.

Đoković je komentarisao i kako su nedavne Olimpijske igre uticale na njegove nastupe na US Openu, ističući da se nije osjećao svježe.

“Nisam se osjećao svježe ​​mentalno i psihički, podloga je drugačija. Utjecaj Olimpijskih igara je bio prisutan jer sam potrošio mnogo energije u osvajanju zlata. Nisam bio u najboljem stanju, ali sam došao probati jer se radi o US Openu. Nema fizičkih problema, ali osjećao sam se ispražnjeno. Moja igra je bila katastrofalna, ali život ide dalje”, dodao je Đoković.

“Bilo je izuzetno zahtjevno igrati na ovaj način i osjećati se ovako. Djelovao sam i osjećao se kao amater u nekim momentima. To je dio sporta. Olimpijske igre su izazvale emocionalno pražnjenje, čak sam razmišljao hoću li uopće doći ovdje. Završio sam na prilično loš način, ali idemo dalje”, istaknuo je Đoković, ne razmišljajući još o Završnom Mastersu, posljednjem velikom turniru sezone.

Istakao je kako se fokusira samo na ono što dolazi sutra i sljedeće sedmice, najavljujući povratak u Beograd.

Zaključio je kako sada situacija postaje zanimljivija, s Jannikom Sinner-om kao očiglednim favoritom, ali dajući šanse i domaćim teniserima Francisu Tiafoeu i Tayloru Fritzu.

(24sata.info)

The post Đoković za poraz “okrivio” Olimpijske igre: Raspala mi se igra, osjećao sam se amaterski appeared first on 24sata.ba.

Izvor: ( 24sata.info / ffmo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima