Novak Đoković se ponovo plasirao u finale Wimbledona pobjedom nad Lorenzom Musettijem, pa nas u nedjelju očekuje repriza prošlogodišnjeg finala u kojem će se susresti s Carlosom Alcarazom.
Godinu dana prije, Španjolac je podigao trofej.
– Nadam se da će tako biti. Alcaraz je izvrstan primjer mladog igrača koji lijepo balansira život na terenu i izvan njega. Ima veliku karizmu, smiješi se ljudima… Vidjet ćemo još mnogo toga od njega u budućnosti. Osvojit će mnogo Grand Slamova, ali možda neće morati ovaj za dva dana. Pa ubuduće, kad za 15 godina odem u mirovinunašalio se Novak, pa ozbiljnije dodao:
– Dobio me prošle godine ovdje, tako da ne očekujem ništa osim velike borbe. On je kompletan igrač, morat ću dati sve od sebe da ga pobijedimističe Đoković.
Novak je govorio o tome koliko mu znači plasman u finale.
– Wimbledon je za mene uvijek ostvarenje sna. Kao sedmogodišnjak u Srbiji gledao sam kako bombe lete iznad glave i sanjao da sam na najvažnijem terenu na svijetu – ovom Centralnom.rekao je Đoković.
Do samog početka turnira nije se znalo hoće li uopće nastupiti, nakon operacije koljena.
– Bilo je mnogo nedoumica nakon operacije. Došao sam u London osam dana prije turnira, nisam znao hoću li uopće igrati. Sve je bilo otvoreno do izvlačenja. Odigrao sam nekoliko treninga s najboljim igračima, što mi je pokazalo da sam u dovoljno dobroj formi, ne samo da budem dio natjecanja, nego da doguram dalekoprisjetio se srpski tenisač puta do finala.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / ffmo.ba )


