Dončić osnovao klub i dovodi bivšeg centra Crvene zvezde – zna se i koje će europsko natjecanje!

spot_img

Luka Dončić u Rimu osniva novi klub koji će se zvati Roma SPOR.

Uz slovenskog predstavnika, vlasničku grupu vodi Don Nelson, dok će generalni direktor biti Claudio Coldebele.

Otkriveno je i da bi prvi igrači ovog kluba mogli biti domaći heroji Niko Mannion i Stefano Tonut, kao i bivši centar Crvene zvezde Marko Simonović.

Posjedovati klub u Europi nešto je o čemu sam oduvijek sanjao. Odrastao sam igrajući europsku košarku i to me oblikovalo. Kad mi je Donnie Nelson pružio ovu priliku, odmah sam pristala. Činilo se kao pravi izbor i sjajan način da se pomogne u razvoju ovog sporta. Znam da postoji veliki interes za imena, ali puno toga je još u izradi i ne želim ništa otkrivati ​​unaprijed. Ipak, mogu reći jedno i obećati Rimljanima da će biti oduševljeni ovim što planiramo. Želim pobjeđivati ​​u svemu što radim, to mi je uvijek bio cilj, a tako će biti i u Rimurekao je Dončić ovom prilikom za list “Gazzeta Dello Sport”.

Ova će se momčad sljedeće sezone odmah natjecati u Eurokupu.

Ima nekoliko vrlo jakih momčadi u Eurokupu. Za klub koji debitira, to je upravo izazov kakav želimorekao je Dončić.

Nije se konkretno izjašnjavao kada je riječ o mogućem pristupu NBA Europe natjecanju koje bi trebalo startati 2027. godine.

Drago mi je da NBA želi doći u Europu. U isto vrijeme volim Euroligu, gledao sam je i igrao u njoj. Navijačka kultura u Europi ima nešto posebno. Nadam se da će dvije lige pronaći način za suradnjuostao je neodlučna NBA superzvijezda.

www.sportskacentrala.com

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima