back to top

DVOP ODLUČUJE: Đoković propušta tri meč lopte i gubi od Sinera

spot_img

Dubl će odlučiti drugog finalista Davis Cupa, jer je nakon Kecmanovićeve pobjede nad Musettijem Novak Đoković poražen od Sinera u meču punom preokreta.

Đoković je poražen 2:1, u setovima 6:2, 2:6 i 7:5, nakon što je u odlučujućem setu propustio tri uzastopne meč lopte!

Tako će Australci još čekati suparnika u finalu, budući da dvomeč odlučuje hoće li to biti Talijani ili naši reprezentativci.

Meč je počeo prilično neočekivano jer je Talijan poveo 5:1, došao do dva breaka, a potom rutinski na svoj servis završio set bez izgubljenog poena. Novak nije ličio na sebe u prvom setu, dok je Siner morao dati sve od sebe jer je njegov tim bio u zaostatku.

No, sve se okrenulo u drugom dijelu utakmice. Đoković je napravio break za 3:1, a nakon što je Siner promašio break loptu, također s 5:2. Sljedeći gem bio je vrlo dug, ali je naš igrač iskoristio treću priliku i po drugi put servirao suparnika za izjednačenje u setovima.

Novak je sigurno otvorio odlučujući set igrom bez izgubljenog poena, a potom je uslijedio servis gem Talijana s čak sedam izjednačenja. Međutim, Đoković je tada propustio jedinu break priliku. Njegov protivnik se mnogo više mučio, jer je u sljedećem servis gemu zaprijetio Sineri osvojivši tri uzastopna poena od 40-00.

Srbija je bila nadomak finala, jer je prvi tenisač svijeta imao tri meč lopte na suparnikov servis za vodstvo od 5:4, no Siner je ekspresno povisio s pet uzastopnih poena sjajnim servisima, a potom i sam napravio break za 6: 5.