back to top

FMP je na nevjerojatan način došao do produžetka i slavio, Rebec i Stojanović mogu zajedno

spot_img

Košarkaši FMP-a svladali su Krku u Novom Mestu s 89-87 nakon produžetaka, u srazu dviju momčadi s dna ljestvice regionalne ABA lige.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo neizvjesno, no Pantheri su na kraju bili bolji i na veliki odmor vodili s 38-34. Ipak, domaći su bili bolji u većem dijelu drugog poluvremena, na kraju trećeg su poveli za +8, a potom vodstvo zadržali do samog kraja.

Potom je na 7 sekundi do kraja Radovanović izgubio loptu pod košem svoje momčadi, a Bojan Subotić je iskoristio neopreznost i pogodio, što je bilo dovoljno za produžetke, jer je regularni dio završio rezultatom 81-81, iako je Krka bila unutar granice. doseg pobjede.

Srpski tim je u dodatnih pet minuta konstantno vodio i odnio važnu pobjedu iz Slovenije.

Večeras su zablistali igrači koji odrađuju drugi mandat u timu Železnika, jedan od početka sezone i dva nedavna pojačanja. Najefikasniji u pobjedi bio je Vojislav Stojanović s 21 poenom, 5 skokova i jednom asistencijom. Bojan Subotić upisao je double-double učinak od 17 poena i 11 skokova, dok se u drugom poluvremenu istaknuo Matić Rebec, najnovije pojačanje FMP-a, sakupivši 15 poena i 4 asistencije.

U poraženoj momčadi izvrsnu double-double partiju odigrao je Jan Špan s 15 poena, 11 asistencija i 6 uhvaćenih lopti.

U sljedećem kolu, prvom u novoj godini, FMP dočekuje Cibonu, a Krku čeka vrlo teško gostovanje jer će se susresti s aktualnim prvakom Partizanom.