IGRA STOTKE: Crvena zvezda 5 minuta igrala odbranu i povela protiv Cedevite Olimpije

spot_img

Košarkaši Crvene zvezde poveli su 1:0 u seriji protiv loše Olimpije, iako su bili znatno oslabljeni.

Od početka susreta dva suparnika bila su potpuno izjednačena. Crvena zvezda je vodila velikom razlikom, ali je imala samo dva posjeda prednosti. Nakon prve četvrtine bilo je 25:24 za Beograđane, a u nastavku su domaći nakon trice Dobrića prvi put došli do nešto značajnijeg vodstva od 7 poena.

Ipak, Ljubljančani su vrlo brzo iskoristili kardinalne greške Crvene zvezde u napadu i čak tri minute prije poluvremena poveli.

U igru ​​se potom uključio Jordan Nwora i serijom koševa krajem druge, ali i početkom treće četvrtine držao prednost Zvezde koja je u trećoj dionici porasla i do 8 poena.

No, Cedevita Olimpija je kao i do sada bila uporna, igrala je zonski i koristila sve greške Beograđana, a bilo ih je mnogo.

Od početka četvrte četvrtine Davidovčani su koševima vodili 9 razlike, crveno-beli su opet pali u igri, posebno u skoku, a gosti su izjednačili 6 minuta pre kraja.

Ipak, napad je proradio, Nvora i Carter odigrali su dobre role, a obrana je zaigrala puno ozbiljnije i na kraju su domaći slavili 101:92.

Kod Beograđana najefikasniji je bio Jordan Nvora s 25 poena, dok je Carter ubacio 17. Izunda i Dobrić ubacili su po 11. Drugi susret u seriji igra se u Ljubljani 12. svibnja u 19 sati.

www.sportskacentrala.com

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima