Jeste li znali? Vlasnik Paris Saint-Germaina bio je profesionalni tenisač, koji je igrao protiv bivšeg broja 1! (Video)

spot_img

Naser-Genim al-Kulayfi jednom je igrao tenis, a njegov protivnik bio je i bivši broj 1

Paris Saint-Germain nedavno je osvojio Ligu prvaka, koja je konačno isplatila velika financijska ulaganja u posljednjih 16 godina, otkako je klub preuzeo arapsku kompaniju vođenu s Naser-Genim al-Kulaifijem.

Međutim, jeste li znali da je Naser-Genim al-Kulayfi također bio profesionalni tenisač?

Da, ali definitivno je odustao u 2003. godini i posvećen poslu. Nije bilo posebno uspješno u bijelom sportu, pa je nekoliko godina nakon što je karijera završila u nogometu, naravno na potpuno drugačiji način.

https://www.youtube.com/watch?v=auqtdl6kizg

Odigrao je samo dvije službene profesionalne teniske utakmice, tj. Na turnirima iz kategorije ATP. Bio je prvi koji je izgubio 1996. u austrijskoj St. Polteni iz Tomasa Master -a, domaćeg bivšeg broja jedan koji je u to vrijeme bio na vrhuncu, a uzeo ga je samo jedan dragulj.

Još jedan profilni meč izgubio je 2002. godine. Kod kuće u Dohi, kada je izveo tri utakmice protiv nekoliko poznatih Uzbekijskih Olega Ogurodova.

Naser-Genim al-Kulaifi također je zabilježio nekoliko nastupa na manjim ITF turnirima, a najbolji rang u karijeri bio je 995. mjesto na popisu ATP-a.

www.sportskacentrala.com

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima