Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Bosnu u ABA ligi, ali igra opet nije bila na zadovoljavajućoj razini.
Bio je toga svjestan i trener Saša Obradović koji je nakon utakmice analizirao utakmicu.
– Krenuli smo u utakmicu vrlo dobro, agresivno. Prvo poluvrijeme je bilo dobro, ali ne smijemo dopustiti ove oscilacije koje se događaju iz utakmice u utakmicu. Imamo utakmica kao protiv Efesa, do manje dobrih ili loših izdanja. Momčad koja ima velike ciljeve to si ne može dopustiti. Iskorištavanje prekršaja, ne samo u ovoj utakmici, nego i u prijašnjim je problem, sve je stvar iskustva. Neki igrači to moraju shvatiti, da shvate kako se prave faulovi. Zasluženo smo pobijedili, ima dijelova s kojima sam zadovoljan, ali i onih s kojima nisamrekao je Obradović i precizirao razloge.
– Čak 14 izgubljenih lopti u drugom poluvremenu, velika je to brojka. Momčadi koja igra Euroligu to se ne smije dogoditi. Vaša kvaliteta vam ne smije dopustiti takve pogreške. Ako imate koncentraciju za igru, takve greške se ne mogu dogoditi. Bilo dribling, dodavanje… Očekivanja su velika, morate biti sigurniji s loptom, u svakoj utakmici. Svi te skautiraju, svi će igrati agresivno na tebe, moraš se naviknuti. Nekim igračima to je prvi put da se susreću s tim. Čak i NBA igrači, Devonte i Butler, čak i Nvora, imaju određenih problema da se prilagode tome, tom stilu obrane. To je ono što trebate imati, ono što ste kupili s tom kvalitetom, da ne morate objašnjavati igračima na toj razini kako zaštititi loptu, kako dodatirekao je Obradović i nastavio:
– Slažem se da to moramo učiniti, sve je to proces, kao i kod prekršaja, pogotovo kod šuta. Radili smo statistiku i takve stvari, morate dati ton. Utakmice s Parizom, Valencijom i Žalgirisom počeli smo praktički bez prekršaja. Ako želite igrati agresivno, morate praviti taktičke prekršaje. O tome se ne priča na koledžu i u NBA. Mi to ovdje tražimo i treba se prilagoditi, što nije lako.
Nakon utakmice sa Žalgirisom Donatas Motijeunas govorio je o tome da svi moraju sjesti i razgovorom riješiti problem. Novinare je zanimalo je li do tog sastanka došlo.
– Sve je to radni dio, kada analiziraš igru, analiziraš što želiš napraviti, analiziraš greške. Naravno, bio je malo drugačiji ton, nije kao prije. Treba razumjeti što želimo. Objasnio sam stvari koje me malo smetaju u organizaciji igre, iščitavanju situacija na terenu, sve to smanjuje samopouzdanje u obrani. Realno, čak i za neke igrače ovo je novo iskustvo. Izundu prvi put igra u Euroligi, stalno se petlja s faulovima, blokadama, skokovima… To nas ponekad košta, svaku utakmicu idemo na pobjedu.
Jago Dos Santos nije igrao protiv Bosne.
– Ja sam se danas više opredijelila za Devontea, koji bi ti trebao dati nešto u budućnosti, nije to bio Jago, jer ne možeš se svima svidjeti. I o tome moramo razgovaratizavršio je Obradović.


