Koncertom Eldina Huseinbegovića završen festival sevdalinke ‘Sarajevo sevdah soiree’

spot_img

Festival sevdalinke “Sarajevo sevdah soiree” završen je sinoć na Žutoj tabiji uz nastup Eldina Huseinbegovića. Publika je uživala u sevdalinkama i autorskim pjesmama. Huseinbegović je izrazio zadovoljstvo što je imao priliku učestvovati na ovom festivalu.

Na koncertu su se pjevale poznate pjesme poput “Kaldrme”, “Pogledaj me Anadolko”, “Ašik osta na te oči”, i “Kiša bi pala”.

Organizatori planiraju nastavak tradicije festivala i okupljanje ljubitelja sevdalinke iz cijelog svijeta i u narednoj godini.

Festival sevdalinke je okupio velika imena poput Hanke Paldum, Amire Medunjanin, Alme Subašić, Jusufa Brkića, Zanina Berbića i Eldina Huseinbegovića.

Podršku festivalu pružaju Gradske i Kantonalne turističke zajednice, Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo, Općina Stari Grad, Federalno ministarstvo turizma i okoliša, te potpredsjednik FBiH Igor Stojanović. Medijski partneri su klix.ba, RSG radio i televizija Hayat, prenosi Fena.

Izvor: ( 24sata.info / ffmo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima