Lana Pudar se osjeća razočarano nakon ispadanja sa OI: “Boli me, trenirala sam bolje nego ikad”

spot_img

Lana je bila isključena iz finala na 100 metara delfin, ali nije krila razočaranje. Nakon utrke, izrazila je svoje osjećaje za portal Telegraf.rs.

Osjećam se jako loše. Ne znam zašto se to dogodilo. Trenirala sam bolje nego ikad, ali ipak se ovo dogodilo na Olimpijskim igrama. Ne tražim izgovore, ali ovo takmičenje je zaista posebno. Također, pritisak publike ovdje je veliki, nikada nisam osjetila ovako nešto na drugim takmičenjima“, rekla je Lana.

Istakla je da je bila pod većim pritiskom nego ikada prije zbog velikog broja navijača.

Trema je bila veća nego ikada. Ovo je najveće takmičenje na svijetu. Publika je bila veoma bučna, što je stvaralo dodatni pritisak. Ovo takmičenje zaista je drugačije iskustvo“, objasnila je Lana, opisujući buku u areni koja je preuređena u bazen za ovo takmičenje.

Ova situacija može biti i motivacija i pritisak u isto vrijeme. Prva trka na 100 metara delfin me je iznenadila velikim brojem gledalaca. Sada sam navikla na to, ali je svakako posebno iskustvo“, rekla je Lana.

Razgovarala je o pritisku i očekivanjima koja je osjećala od strane svoje zemlje da osvoji medalju.

Trenirala sam za medalju i osjećala sam se spremnom. Međutim, to je jedno kada treniram, a sasvim drugo kada se takmičim sa najvećim svjetskim plivačicama“, rekla je naša najbolja plivačica.

Objavljeni tekst je preuzet sa portala 24sata.ba.

Izvor: ( 24sata.info / ffmo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima