Nakon eliminacije, Novak iskreno priznaje: Bio sam kao amater

spot_img

Novak Đoković je eliminisan u 3. kolu US Opena i time završio jednu od najneuspješnijih sezona na Grand Slamovima u svojoj karijeri.

Protiv njega je bio bolji Aleksej Popirin, a nakon meča srpski tenisač je bio samokritičan.

Moja igra se totalno raspala. To je realnost. Sastavni dio sporta. Moguće je da su na to uticale Olimpijske igre, velika iscrpljenost. Razmišljao sam da li da uopće dođem ovdje. Nisam bio svjež od početka treninga, pokušavao sam da pronađem svoju igru. Uvjeti su bili veoma brzi, drugačiji od gline. Bilo je bolno igrati na ovakav način i osjećati se ovako sa reketom u ruci. Ponekad sam se osjećao kao amaterrekao je Novak.

Nije otkrio planove za nastavak sezone, te je rekao da će se sa porodicom vratiti u Beograd.

Izvor: ( www.sportskacentrala.com / ffmo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima