Nakon što mu je Britanac oduzeo set: Otkriven Đokovićev naredni protivnik u Londonu

spot_img

Serbijanski teniser Novak Đoković danas je prošao u treće kolo Wimbledona.

Nakon pobjede nad domaćim igračem Jacobom Fearnleyem saznao je svog sljedećeg protivnika u borbi za osminu finala. To je Australac Alexey Popirin koji je sa 3:2 eliminisao 30. nosioca Thomasa Martina Etcheverryja. rezultat je bio 1:2.

Rezultat po setovima: 3:6, 6:4, 4:6, 6:4, 6:3

Za prvi set Argentinac je imao jedan break. U drugom setu vidjeli smo tri breaka, ali je Popirin napravio još jedan za izjednačenje na 1:1. Echeverría je poveo 2:1 u petom gemu trećeg seta. Četvrti set je bio neizvjestan, ali je Popirin uspio osvojiti ga nakon break lopte u desetom gemu.

Nakon breaka u šestom gemu petog seta, Australac je osvojio peti set i zakazao meč sa sedmerostrukim šampionom u Londonu.

Izvor: ( www.sportskacentrala.com / ffmo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima