Novak Đoković, najbolji Teniser iz Srbije, postao je novi olimpijski šampion. U finalu teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu pobijedio je Karlosa Alkaraza sa 2:0 i osvojio jedino odličje koje mu je nedostajalo u bogatoj karijeri – olimpijsko zlato.
Meč je bio spektakularan, pravo finalno nadmetanje. Interesantno je da nismo vidjeli ni jedan brejk, iako je bilo mnogo prilika za brejk. Oba seta su se riješila u taj-brejku i Đoković je još jednom pokazao zašto ga zovemo “Tajbrejković”.
Od samog početka, Đoković je napao Alkaraza i već u startu imao priliku za brejk, ali je Španac uspio da se odbrani. Tokom meča, Đoković je imao nekoliko prilika za brejk, ali je Alkaraz izdržao pritisak, izvještava Avaz.
Kod rezultata 2:2, Alkaraz je napao Đokovića i imao tri brejk lopte, ali je srpski Teniser uspio da se izvuče. U jednom gemu kod rezultata 4:4, Đoković je pobijedio i pored pet brejk lopti koje je imao Alkaraz. Prvi set je otišao u taj-brejk, a ključni trenutak bilo je kod rezultata 3:3 kada je Đoković napravio mini brejk.
Slična situacija se ponovila i u drugom setu, bez brejkova, a u taj-brejku je Đoković bio dominantan i savladao Alkaraza. Na ovaj način se revanširao za poraz na Vimbldonu (0:3).
Ovo je bio duel najstarijeg i najmlađeg finalista olimpijskog turnira ikada.
(24sata.info)
Novak Đoković ispisao historiju: Srušio je Alkaraza i osvojio olimpijsko zlato – tekst preuzet sa stranice 24sata.ba.
Izvor: ( 24sata.info / ffmo.ba )


