back to top

Novak je brzo razočarao domaću publiku i plasirao se u polufinale US Opena!

spot_img

Srbijanski tenisač Novak Đoković plasirao se u polufinale US Opena uvjerljivom pobjedom nad domaćim tenisačem Taylorom Fritzom s 3:0, po setovima 6:1, 6:4 i 6:4.

Jasno je da je naš tenisač naspram sebe imao publiku koja je ispunila najveći stadion na svijetu, ali je i pored toga tamošnji tenis sveo na samo jednog igrača u polufinalu, budući da će u međusobnom dvoboju ispasti još jedan Amerikanac. u sljedećem četvrtfinalu.

Novak je poveo 1:0 u setovima puno brže nego što je domaća publika očekivala. To je postigao osvojivši tri breaka, u drugom, četvrtom i šestom gemu, a zanimljivo je da je Amerikanac, inače jedan od najboljih svjetskih servera, svoj jedini gem u setu osvojio na Đokovićev servis, u trećem igra utakmice.

Drugi set bio je puno neizvjesniji, iako je Srbin već u trećem gemu izborio odlučujući break, iskoristivši prvu od dvije potencijalne break prilike. No, već u sljedećem gemu bio je prisiljen spašavati čak četiri break prilike Fritza, ali kada je odbio nalet, rutinski je završio set, budući da s obje strane više nije bilo break lopti.

Treći set bio je najuzbudljiviji. Novak je u šestom gemu spasio dvije break šanse, a potom kaznio suparnika u sljedećem gemu. No, bio je to tek početak predstave od tri uzastopna breaka, nakon čega je Đoković uspješno servirao za pobjedu i plasman u polufinale, jer je napravio break više.

Za plasman u finale ponovno će igrati protiv domaćeg tenisača jer će se sastati s pobjednikom meča između Francisa Tiafoea i Bena Sheltona.