back to top

Novakov krvnik izbacio Medvedeva sa Roland Garrosa!

spot_img

Danil Medvedev, peti igrač na ATP listi, eliminisan je u osmini finala Roland Garrosa.

Bolji od njega bio je Australac Alex De Minor, 11. igrač na ATP listi, rezultatom 3:1, po setovima 4:6, 6:2, 6:1 i 6:3.

Pobjedu u prvom setu donio je break u trećoj igri Rusa, koji je uspio zadržati prednost do kraja ovog dijela meča, uprkos nekoliko break prilika za protivnika.

novakov krvnik izbacio medvedeva sa roland garrosa!

Međutim, uslijedilo je veliko razočaranje. De Minor je napravio presudan break u osmoj igri drugog seta za izjednačenje, nakon čega je dominirao u trećem dijelu meča.

U završnom setu odmah su razmijenili break, ali je De Minor vezao tri gema i tako završio meč.

De Minor će se u četvrtfinalu suočiti s pobjednikom meča Alexander Zverev – Holger Rune.

De Minor je ranije ove godine pobijedio Novaka Đokovića u četvrtfinalu United Cupa, što je dovelo do eliminacije Srbije u tom takmičenju, ali je naš as nedavno ostvario pobjedu nad njim u Monte Carlu.