Novi korak ka rekonstrukciji Koševa: Potpisan sporazum o istočnoj tribini

spot_img
Danas su na stadionu Asim Ferhatović Hase u Sarajevu Načelnik Općine Centar Srđan Mandić, gradonačelnica Grada Sarajeva Benjamina Karić i generalni sekretar FK Sarajevo Jasmila Hodžić potpisali sporazum o realizaciji projekta “Rekonstrukcija i dogradnja istočne tribine stadiona Asim Ferhatović Hase – I Faza”.

Uvažavajući važnost Olimpijskog stadiona Asim Ferhatović Hase, potrebno je osigurati uslove za domaće i međunarodne utakmice visokog nivoa, te je realizacija ovog projekta od ključnog značaja za nogometnu zajednicu, Općinu Centar, Grad Sarajevo i Kanton Sarajevo, ali i za Bosnu i Hercegovinu, kako je navedeno u sporazumu.

Rekonstrukcija i dogradnja istočne tribine omogućit će sticanje IV kategorije prema UEFA standardima, što će olakšati organizaciju utakmica i podržati razvoj fudbala u gradu i državi.

Fudbalski klub Sarajevo je od posebnog značaja za ovaj region, a udruženje je već obezbijedilo urbanistički projekat za stadion Asim Ferhatović Hase na Koševu.

Mandić je izjavio da procjena troškova prve faze rekonstrukcije iznosi 13,5 miliona maraka bez PDV-a, te je najavio dalje korake ka ostvarivanju ovog važnog projekta.

(24sata.info)

Još jedan važan korak ka rekonstrukciji stadiona Koševo: Potpisan sporazum o istočnoj tribini

Izvor: ( 24sata.info / ffmo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima