U osmini finala Roland Garrosa ukrajinska tenisačica Marta Kostyuk eliminirala je Igu Šviontek rezultatom 2:0 (7:5, 6:1).
Šviontek je četverostruka prvakinja, a Ukrajinka je trenutno na 15. poziciji WTA liste.
Prvi set Ukrajinka je dobila tijesno, očekivalo se da će u drugom setu Poljakinja povećati gas i preokrenuti rezultat, no to se nije dogodilo. Kostyuk je svladala Šviontek 6:1 i plasirala se u svoje prvo četvrtfinale ikada na Roland Garrosu.
Sljedeća protivnica Marte Kostyuk bit će pobjednica dvoboja Eline Svitoline i Belinde Benčić.
Iga Swiatek je ISPUSTILA s Roland-Garrosa ❌
Marta Kostyuk pobjeđuje četverostruku prvakinju u dva seta i osigurava mjesto u četvrtfinalu 👏 pic.twitter.com/4jWRbzbLdF
— TNT Sports (@tntsports) 31. svibnja 2026


