Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Pariz u važnoj utakmici 36. kola Evrolige i tako okončali borbu za plej-of.
Nakon utakmice trener Saša Obradović bio je zadovoljan važnom pobjedom.
– Velika i važna pobjeda za nas. Pariz nije lak protivnik, ali smo u drugom poluvremenu obrambeno našli način da ih pobijedimo i s punim samopouzdanjem idemo na Villerbanrekao je Obradović na konferenciji za novinare u beogradskoj Areni i nastavio:
– Svi znamo da protivnike treba slomiti obranom, nije uvijek lako sve zaustaviti, pogotovo momčadi koje više nemaju šanse za nastavak natjecanja. Ako budemo razgovarali i dobro radili u obrani možemo doći do nekih lakih poena i formirati igrače koji to traže. Stvari koje je bilo bitno pojednostaviti u pripremi utakmice su trčanje, skakanje i dobra komunikacija. Trebalo je pojednostaviti i igru zbog psihičkog stanja nakon utakmice protiv Partizana i to je dobro uspjelo.
Istaknuo je kako s Parisom nikad ne možete biti sigurni da ste završili utakmicu jer igraju vrlo netipično.
– Mislim da svi imaju problema s ovom momčadi. Ponekad vas dovode do očaja. Držali smo kontrolu, pronalazili načine u drugom poluvremenu. Nije lako kontrolirati tu momčad, u svakom trenutku mogu promijeniti rezultat. Držali smo ih na samo šest trica u 31 pokušaju. Imali smo dobar fokus na njihove najbolje strijelce.
Istaknuo je važnu ulogu dvojice igrača koji su dali doprinos iz drugog plana.
– Bitno je da oni igrači koji su imali manje šanse, poput Cartera i Miljenovića, imaju dobar put. Carter je bio vrlo produktivan u obrani. On je igrač u usponu. Dobro je imati još jednog organizatora igre uz Codyja.
Jared Butler je ispao iz forme.
– U ovom trenutku imamo manje Butlera, moramo pronaći način da ga vratimo jer nam je sigurno važan igrač. Ušao je u zonu pretjeranog razmišljanja, što ga sprječava u donošenju dobrih odluka u igrizavršio je Obradović.


