Gianmarco Tamberi, poznati italijanski skakač u vis, suočava se sa ozbiljnim zdravstvenim problemima prije nastupa na Olimpijskim igrama u Parizu te je morao biti hospitalizovan.
Tridesetdvogodišnjak je primljen u bolnicu zbog sumnje na probleme s kamenom u bubregu. Tamberi je zajedno sa Mutazom Barshimijem iz Katara osvojio zlato prije tri godine i s velikim ambicijama čekao je nastup u Parizu. Međutim, na društvenim mrežama objavio je fotografije iz bolničkog kreveta i njegov nastup na OI nije siguran.
“Nevjerovatno… Osjetio sam oštar bol. CT, ultrazvuk, nalaz krvi. Vjerovatno kamen u bubregu. I sada, tri dana prije događaja zbog kojeg sam žrtvovao sve, ležim u krevetu bespomoćan s temperaturom od 38,8 stepeni Celzijusa”, napisao je skakač u vis, koji je već morao propustiti OI u Rio de Janeiru 2016. Tamberi je otkrio da je morao otkazati let za Pariz u ponedjeljak te da se nada da će stići na vrijeme za kvalifikacije u srijedu i finale u nedjelju.
Inače, Tamberi je imao peh već na otvaranju igara kada je izgubio vjenčani prsten u rijeci Seni mašući zastavom na čamcu, te se izvinio supruzi zbog toga. Poznat je kao jedna od velikih atletskih zvijezda s mnoštvom medalja sa najvećih takmičenja i titulama, uključujući olimpijsko i svjetsko zlato te dvostruki pobjednik Dijamantske lige.
(24sata.info)
Objava Olimpijski i svjetski šampion hitno završio u bolnici: “Ovo ne može biti istina” prvo se pojavila na 24sata.ba.
Izvor: ( 24sata.info / ffmo.ba )


