back to top

PEŠIĆ: Moramo se trgnuti, inače više neće biti medalja

spot_img

Njemačka Košarkaška reprezentacija po prvi put u povijesti osvojila je naslov svjetskog prvaka pobijedivši u nedjeljnom finalu odigranom u Manili izabranu vrstu Srbije sa 83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20).

Njemačka je tako kao jedina neporažena momčad završila natjecanje na SP-u i potpuno zasluženo stigla do naslova.

– Čestitam Njemačkoj na odličnoj utakmici. Zaslužili su ovu pobjedu, igrali 40 minuta na visokom nivou, s kontinuitetom, veoma fizičku košarku. Njemačka je prvenstvo završila bez poraza i treba im čestitati na tome. Naša situacija je drugačija. Trebalo nam je više, veća rotacija, rekao je izbornik Srbije Svetislav Pešić.

Za Nijemce je ovo bilo prvo finale u kojem su osvojili svoju drugu medalju na svjetskim prvenstvima, nakon bronce iz 2002. u Indianapolisu.

Reprezentacija Srbije je pod tim nazivom po drugi put osvojila srebrnu medalju, a prvu je osvojila 2014. u Španjolskoj, gdje je u finalu poražena od Amerikanaca (129-92). Od raspada bivše države, ali pod nazivom SR Jugoslavija, srpski Košarkaši su dvaput bili svjetski prvaci, 1998. u Ateni i 2002. u Indianapolisu.

– Ne vjerujem da će ova medalja popraviti stanje u našoj košarci. Volio bih da se desi obrnuto, da ova medalja pokrene dosta problema koje srpska Košarka ima. Medalja znači za ljude koji su doputovali ovdje sa svih strana, osjetili smo njihovu podršku. Ali, ljudi koji su danas zaduženi za košarku u Srbiji moraju uraditi nešto, inače ćemo biti sretni ako se samo kvalificiramo za velika natjecanja, jer medalja neće biti, poručio je Pešić.

Treće mjesto u Manili osvojila je reprezentacija Kanade, koja je u utakmici za broncu svladala reprezentaciju SAD-a sa 127:118 u produžetku.

Schroder MVP turnira

Njemački Košarkaš Dennis Schröder je s 28 koševa bio prvo ime finala Svjetskog prvenstva u Manili te je proglašen i najkorisnijim igračem turnira (MVP). Kao takav, uvršten je i u najbolju postavu Svjetskog prvenstva, a u njoj su mu se pridružili srpski Košarkaš Bogdan Bogdanović, najbolji igrač brončane kanadske reprezentacije Shai Gilgeous-Alexander, američki reprezentativac Anthony Edwards te zvijezda slovenske reprezentacije Luka Dončić koji je s prosjekom od 27 koševa bio najbolji strijelac turnira. Er.B./Hina

The post PEŠIĆ: Moramo se trgnuti, inače više neće biti medalja appeared first on Dnevni.ba.