Srbijanski teniser Novak Đoković je automatski prošao u polufinale Wimbledona.
Australijski teniser Alex De Minaur predao mu je planirani meč četvrtfinala zbog povrede. Prije odlaska u Francusku na prijateljski meč, srpski košarkaški trener Svetislav Pešić imao je poruku za njega. Prije svega, zbog Đokovićeve reakcije na publiku nakon meča osmine finala sa Runeom.
–Laku noć, laku noć, pozdravio bih Novaka Đokovića i poželio mu danas… rekao je, nakon čega mu je javljeno da se De Minaur predao.
–Želim mu nastavak uspjeha, jako sam ponosan na njega, na ono što je uzeo mikrofon i poručio ovim navijačima. To je on maestralno napravio, to je on, ne može to svako, dodao je popularni Curry.
Viceprvaci svijeta će igrati utakmicu protiv Tricolora u petak u 21 sat. U prve dvije prijateljske utakmice, Nizozemska je poražena oba puta.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / ffmo.ba )


