Reisul-ulema u Kozarcu: Zlo i dalje živi, nećemo odustati od borbe

spot_img

Danas je Reis-ul-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, Husein-ef. Kavazović, predvodio dženazu za četiri žrtve iz Prijedora i doline Sane u Kozarcu. On je istakao važnost nastavka potrage za nestalima i privedanja odgovornih za zločine pravdi.

– Mnogo je još onih čije kosti nisu pronađene, kako ovdje tako i na drugim mjestima u našoj domovini. Zlo koje ih je ubilo i koje krije njihove lokacije još uvijek je prisutno i odupire se pravdi. Nažalost, neke vlasti ga skrivaju, štite i podržavaju, kako ovdje tako i izvan naše zemlje. Ali mi nećemo odustati od potrage za njima i progonjenja zločinaca. To je obaveza koju ćemo ispuniti, ako Bog da – poručio je reis-ul-ulema Kavazović.

Njegovo obraćanje u cijelosti možete pročitati ovdje:

Braćo i sestre! Dugo tražimo svoje bližnje koje su zlikovci odveli prije trideset godina. Mnogi i danas tragaju za njima, a Bog će dati naknadu za njihovu patnju. Danas ispraćamo četiri dženaze, a nastavit ćemo tražiti i druge nestale.

… [ostali dijelovi teksta se nastavljaju u istom tonu]

 

(24sata.info / Preporod.info)

Izvor: ( 24sata.info / ffmo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima