back to top

SAD DRUGAČIJI ISHOD: Još jedan show breakova, Đoković srušio Musettija! (VIDEO)

spot_img

Srbijanski tenisač Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Monte Carlu. Najbolji igrač svijeta svladao je Lorenza Musettija s 2:0.

Po setovima 7:5, 6:3 revanširao mu se za prošlogodišnji poraz u ovom natjecanju. I to u istoj fazi turnira. Nakon što je danas nadoknadio break down u prvom setu.

Srbin je već u prvom gemu imao problema sa svojim servisom i suočio se s break lopti Talijana. Iskoristio je drugu i odmah oduzeo servis najboljem igraču svijeta. Brzo je sigurnim servisom došao do 2:0.

Novak se tek tada upisao u strijelce. Mučio se u svojim servis gemovima, ne želeći da Musetti još više izmakne. Đoković je i u četvrtom gemu spasio break lopte. Uspio je to učiniti, ali Talijan je držao 2 gema u prednosti dok se set bližio kraju.

Đoković je vratio break iz minusa. U osmom gemu izjednačio je na 4:4. Iskorištavanje prve break lopte za izjednačenje. Potom je zadržao svoj servis i potpuno preokrenuo na 5:4. Novim breakom Srbin je poveo 1:0 u setovima, nakon sat i 6 minuta velike borbe.

Na temelju dobre igre iz završnice prethodnog seta, ovoga puta Đoković osvaja prvi servis gem na početku drugog dijela igre. Odmah je napravio break za 2:0. Talijan je odmah vratio izgubljeno. A Đoković je nastavio izmjenu breakova i poveo 3:1. Ovaj put nije dopustio break, već je stigao do velikih 4:1 i nadomak trijumfa.

Ali Talijan se nije predavao. Vratio se na 4:3. No nije uspio izjednačiti jer je Đoković novim breakom poveo 5:3 i servirao za trijumf u sljedećem gemu. Srbin je brzo došao do tri meč lopte. Prvu je odmah iskoristio za plasman među osam najboljih.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Australca Alexa De Minora.