back to top

SVE U ZNAKU MILOJEVIĆA: Nanelijevo furiozno poluvrijeme, Partizan uvjerljiv pred derbi!

spot_img

Košarkaši Partizana pobijedili su Megu u 17. kolu ABA lige sa 112:80. Gosti su imali snage samo za jednu četvrtinu. Nakon toga crno-bijeli su preuzeli kontrolu igre i upisali uvjerljiv trijumf. Prelomili su ga vrlo učinkovitom drugom četvrtinom. Dvoboj je obilježio i oproštaj od bivšeg igrača Partizana i trenera Mege Dejana Milojevića, koji je preminuo od srčanog udara.

Crno-beli su meč počeli sa petorkom Jaramaz, Douzer, Trifunović, Smailagić, Koprivica: Prva petorka Mege bila je: Gnjidić, Đurišić, Jelavić, Malovec i Plavšić.

Prvi poen na utakmici postigli su igrači Mege preko Plavšića. Odmah su odgovorili crno-bijelim poenom PJ Dowsera. Nakon 2:4 domaći su postigli pet poena za 7:4. Utakmica je bila izjednačena tijekom prve četvrtine. Obje ekipe dobro su šutirale za dva. Smjene rukovodstva bile su česte. Prvi dio gosti završavaju s +1.

Druga četvrtina započela je tricom Jamesa Nunnallyja. Kasnije se Partizan odlijepio na +8. U nastavku su crno-bijeli povećali prednost. Do maksimalnih +13 (44:31) stigli su nakon trice Ponitke. Odvojili su se boljim udarcem za tri. Do kraja četvrtine izabranici Željka Obradovića na poluvrijeme su otišli s +20 (59:39).

James Nunnelly zablistao je u prvom poluvremenu s 21 košem, ubacivši sedam trica. Nitko od ostalih igrača nije bio dvoznamenkasti. Megu je predvodio Uroš Plavšić s 15 poena.

Prvi koš u drugom poluvremenu Mega je postigla iz bacanja. Đurišić je bio polovičan. Partizan je u tom dijelu igre održavao prednost od +15 do +20. Ova četvrtina bila je bodovno izjednačena, a crno-bijeli su rutinski održavali višak. Domaćin je dionicu završio rezultatom 26:23.

Plavšić je otvorio četvrtu četvrtinu bacanjima. Mega je počela trećinu sa 7:0. Crno-beli su uzvratili sa pet vezanih poena i ponovo se približili na sto poena. To im je i uspjelo, četvrti put ove sezone u regionalnom natjecanju nakon poena Ponitke. Lako su priveli dvoboj kraju.

Najbolji kod pobjednika bio je James Nunnelly. Nakon odličnog prvog dijela, u drugom je zabio koš manje i košem zaključio dvoboj. Pratili su ga Kaminski s 14 i Trifunović s 10 poena.

Mega Plavšić imala je 26 koševa u momčadi. Jelavić i Iljasolu imali su po 16 poena.

Crno-bijele nakon ovog susreta očekuje duel sa Žalgirisom u Evroligi. Zatim je na programu vječiti derbi Abalige koji može utjecati na pozicije na tablici uoči doigravanja. Maggien sljedeći suparnik je Budućnost.

Partizan-Mega 112:80 (25:26, 34:13, 26:23, 27:18)