back to top

Tsitsipas je lako stigao do trećeg kola turnira u Parizu

spot_img

Grčki tenisač Stefanos Tsitsipas plasirao se u treće kolo turnira u Parizu. Svladao je Felixa Augera – Aliasa, za nešto manje od dva sata provedena na terenu, sa 2:0 u setovima (6:3, 7:6).

Tsitsipas je u četvrtom gemu prvog seta uspio oduzeti servis Aliasiju i tako povesti u prvom setu.

Zadržao ga je do kraja prvog seta, unatoč tome što je Kanađanin u devetoj igri imao break loptu i priliku za povratak, ali nije uspio i Grk je poveo 1:0.

U drugom setu situacija za Grka nije bila tako laka, Aliasim je već u drugom gemu uspio oduzeti servis protivniku, a potvrdivši break poveo je 3:0 u gemovima. Tsitsipas je ostao smiren na svom servisu, pogotovo u osmom gemu gdje je Kanađanin imao tri break lopte, da bi Tsitsipas samo gem kasnije izjednačio u breakovima i ponovno izjednačio set.

Do kraja meča nismo vidjeli breakove ni na jednoj strani, pa je tie-break odlučio pobjednika drugog kola turnira u Parizu.

Felix je prvi posustao u finišu, nakon čega je i Tsitsipas izgubio svoj servis, da bi mini-break Grka kod rezultata 5:3 bio trenutak koji je odlučio pitanje pobjednika.

U sljedećem kolu Tsitsipasa očekuje susret protiv boljeg iz duela Uga Umberta i Alexandera Zvereva.