back to top

USPJEŠNO NAKON MAKABE: Rutinska pobjeda Partizana u Zagrebu

spot_img

Košarkaši Partizana pobijedili su na gostovanju Cibonu rezultatom 87:74 u utakmici 16. kola ABA lige. Prve minute susreta nisu bile dobre, no od druge četvrtine momčad Željka Obradovića preuzela je kontrolu. Uspjeli su ostvariti novi trijumf nakon velikog preokreta protiv Maccabija.

Domaći su u susret krenuli s petorkom: Aranitović, Bošnjak, Perasović, Buljan i Radovčić. Partizan je počeo u sastavu: Jaramaz, Ponitka, Trifunović, Ledej i Kaboklo.

Susret je otvorio Buljan poenima, a Radovčić je povisio na 4:0. Prvi koš u duelu za crno-bijele postigao je Trifunović. Cibona je puno bolje ušla u susret i na kraju prve tri minute nakon trice Aranitovića povela s +7 (11:4). Caboclo pogađa nakon time-outa. Tricom Mustapića domaćin je nakon gotovo 7 minuta igre u prvoj dionici došao do prve dvoznamenkaste prednosti (21:9). Nisu dozvolili veliku seriju poput Makabija, ali su crno-beli ponovo bili u zaostatku na startu meča. Promašivali su i gubili lopte. No uspjeli su se vratiti i na odmor otišli s -5 (25:20).

Druga četvrtina počela je greškama na obje strane. Koprivica je postigao prve poene, a Partizan je u taj period ušao s 4:0.

Perasović je pogodio tricu za Cibonu, a Partizan poravnao na 29:29. Crno-beli su prvi put poveli posle 15 minuta igre poenima Kevina Pantera. Od tada su se ekipe izmjenjivale u vodstvu. Cibona je loše šutirala za dva, ali je imala bolji postotak šuta za tricu. Prvo poluvrijeme završilo je prednošću gostiju iz Beograda 40:38 nakon bacanja Jaramaza.

Momčad Cibone predvodi Aranitović s 11 poena. Panter ima 8 u timu Partizana.

Partizan u treću četvrtinu ulazi s 5:0 poenima Kabokla i Andušića. Nakon toga stigli su do +7 (40:47). Uzvratili su i domaćini serijom od pet vezanih poena. Momčad Željka Obradovića imala je kontrolu u ovom dijelu utakmice, krenuvši pogađati trice. Uz dva povezana Anđušića i Ledeja došli su do +10 (45:55). S tom razlikom crno-bijeli su otišli na odmor pred posljednju dionicu (51:61).

Otvaraju ga s dvije trice raspoloženog Andušića. Uzvratio je Radovčić trojkom. Cibona je serijom 10:0 uspjela smanjiti na -4 (63:67). Jaramaz je odbio nalet nakon tri prazne minute pogodivši sva tri slobodna bacanja. Potom su se na sigurnu udaljenost vratili košem Kabokla (63:72). Cibona je u završnici pokušala doći do izjednačenja. To im nije pošlo za rukom, pa su crno-beli zabeležili važnu pobedu u želji da preteknu Crvenu zvezdu Meridianbet na čelu pred plej-of.

Najbolji u momčadi Partizana bio je Kaboklo s 18 poena, jednim manje od Anđušića.

Kod Zagreba Aranitović je ubacio 17 poena, a Radovčić 16.

Nakon ovog susreta, crno-bijeli putuju u Atenu na gostovanje Panathinaikosu u 22. kolu Eurolige. Taj dvoboj na rasporedu je u petak od 20.15 sati.

Cibona-Partizan 74:87 (25:20, 13:20, 13:21, 23:26)