Nakon Pedra Martineza i španjolskih medija, uslijedile su još jedne reakcije oko povratka euroligaških utakmica u Izrael.
Ovaj put dva turska tima – Anadolu Efes i Fenerbahçe oglasila su se priopćenjem u kojem stoji da nije bilo glasanja o povratku u Izrael u klubovima vlasnika, već da će se situacija samo pratiti u budućnosti.
– U Euroligi se pojavila vijest da bi izraelske momčadi od 1. prosinca 2025. ponovno mogle igrati domaće utakmice na domaćem terenu. Na neformalnom sastanku koji je 21. listopada 2025. godine održala uprava Eurolige, razgovaralo se o pitanjima vezanim uz utakmice izraelskih momčadi. Nakon sastanka, u priopćenju koje je objavila Euroliga, kao i u izjavama generalnog direktora Eurolige Pauliusa Motiejunasa za medije, stoji da su sve članice odluku donijele zajedničkim konsenzusom, iako se na navedenom sastanku nije glasovalo, već je samo donesena odluka kako bi se pratila situacija. Anadolu Efes i Fenerbahçe izrazili su negativno mišljenje o ovom pitanju i otvoreno izrazili zabrinutost mogućim ishodom ako se donese ovakva odluka. Nastavljamo razgovore s nadležnim institucijama naše zemlje i upravom Eurolige o ovom pitanju. O razvoju situacije obavijestit ćemo javnoststoji u zajedničkom priopćenju dvaju klubova.


