Željko Obradović nakon pobjede o stresu u finalu, Washingtonu, obrani i prekidu nevjerojatno duge tradicije

spot_img

Košarkaši Partizana svladali su Baskoniju na gostovanju nakon utakmice s dosta promjena, prvo su prokockali 16 koševa prednosti, a onda i pobijedili u samoj završnici.

Trener crno-belih Željko Obradović izneo je svoje utiske nakon pobede.

Bilo je to sigurno bolje od onog strašnog prvog poluvremena protiv Reala. Prvo poluvrijeme protiv Baskonije bilo je izjednačeno, uspjeli smo na kraju napraviti razliku od osam poena. Nije ništa posebno, ali je drugačije. Onda smo drugo poluvrijeme krenuli jako dobro, igrali tečno, pametno iu trenutku kad smo imali najveću razliku, iz nekog smo razloga stali s igrom. Bili smo dosta nervozni i pustili smo Baskoniju da radi ono što najbolje zna, osvaja bodove u tranziciji. To je bio najveći problem i radit ćemo na tomeotkrio je Obradović.

Današnjim izgledom svoje momčadi više je zadovoljan u fazi obrane.

Obrana je bila dobra u najvećim trenucima, zadovoljan sam završnicom koja je odigrana jako dobro u oba smjera. na kraju 12 razlike, možda nestvarna razlika, ali pobijedili smo. Hvala još jednom navijačima koji su nas došli bodriti, ono što treba istaknuti je da je ova Euroliga vrlo izjednačena, samo je jedna momčad s četiri pobjede u prvih pet kola. Čekaju nas izazovi, pokazat ćemo da je svaka utakmica jako bitnaističe trener crno-belih koji ne smatra da je završnica bila stresna.

Igrači to drugačije osjećaju. Ne kažem da je bilo i stresno. Oni također prepoznaju probleme. Zadnja tri poena u trećoj četvrtini posljedica su neprekidne igre u zadnjem napadu. Prvi je to vidio Karlik, koji je bio među najboljim igračima. On to razumije i rekao je to na klupi. Zatim košara iz auta na šest desetina. Mora se vježbati na treninzima. Poslije su bile bolje reakcije.

Pobjednik meča na kraju je bio Dwayne Washington.

Bio je na terenu u najvažnijim trenucima i rečeno mu je da ako dobije loptu, da kreira. Ako mu se to kaže, onda je potpuno jasno da mu se vjeruje, ali i on treba vjerovati meni. Ne možeš otići i popiti rampu za pet razlike. I ne mislim samo na njega, imali smo sedam blokiranih šutevarekao je Obradović o svom špicu.

Srušena je negativna tradicija koja zvuči doista nevjerojatno – Partizan je u gostima slavio protiv današnjeg suparnika, kako god se godinama zvao, nakon 24 godine!

Čuo sam tu informaciju, ali nevjerojatno je da smo sve tri prethodne godine ovdje dobili po jednu utakmicu. Napokon smo uspjeli doći ovdje, sad imamo Železnik pa Pariz. Onda sljedeći tjedan, da opet bude zanimljivo, dvostruka runda. Nije dalek put, ali nikome nije lak. Igrači su reagirali, videoanaliza je bila ključna i nastavit ćemo raditi. Sutra će konačno imati slobodan dan za odmorrekao je Obradović.

www.sportskacentrala.com

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima