Žepčaci zatražili pomoć OSBiH helikopterima u gašenju požara

spot_img

Vatrogasna jedinica Žepče zatražila je pomoć Oružanih snaga BiH za gašenje požara u mjestu Ograjna, potvrdio je direktor Kantonalne uprave civilne zaštite ZDK Džavid Aličić.

Požar je izbio prije 10-ak dana, ali se uslijed visokih temperatura i vjetra ponovno rasplamsao, navodi Aličić.

Pripadnici vatrogasne jedinice, DVD-a Žepče i radnici Šumarije Žepče pokušali su gasiti požar, ali nisu ga uspjeli lokalizirati te su zatražili pomoć OSBiH.

Požar trenutno ne ugrožava naselja ni putne komunikacije, ali zbog suhih stabala brzo se širi, ističe Aličić.

Helikopteri OSBiH već su djelovali na području Olova, a sada se očekuje njihovo djelovanje na području ZDK, piše Fena.

(24sata.info)

Izvor: ( 24sata.info / ffmo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima