back to top

Zvezda slavila u punoj dvorani u Zadru, ključna je bila treća četvrtina

spot_img

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su u sedmom kolu ABA lige Zadrane nad istoimenom momčadi 81-74.

Utakmicu su bolje otvorili domaći prije svega preko Drežnjaka koji je na početku pogodio, a zatim i tricom za vodstvo od 7-1. Ipak, crveno-bijeli su poveli i nakon poena iz Davidovca vodili 16-11.

Zadrani su ponovno preokrenuli tricom Lakića za 20-19, a rezultat se nastavio sve do kraja ovog dijela kada su košem Mekića hrvatska momčad povela 24-23.

I drugi dio protekao je u sličnom ritmu, Zvezda je u jednom trenutku napravila veliku seriju od 11 uzastopnih poena, nakon čega je nakon dva zakucavanja Mitrovća i Bolomboja povela 43-36. Na kraju poluvremena gosti su vodili 45-43.

Utakmica se prelomila u trećoj četvrtini, na čijem su početku Nedović i Gedraitis postigli dvije trice. Ubrzo je uslijedila serija od 10-0 i prva dvoznamenkasta prednost na utakmici nakon nove trice Zvezdinog Litvanca.

Tobijevim zakucavanjem na kraju treće dionice Srbijanci su poveli 68-53, a najveća razlika stigla je odmah zatim kada je iznosila +17 nakon još jednog koša vrlo raspoloženog Gedraitisa.

Jago Dos Santos, koji je bio vrlo uspješan u šutu s distance, tu je prednost dodatno povećao početkom posljednje trećine kada je pogodio za tricu za 73-54. Domaćin je samo nakon šuta Vujačića uspio smanjiti na jednoznamenkasti zaostatak (80-71) na manje od dvije minute do kraja.

Najučinkovitiji na utakmici bio je Rokas Gedraitis s 19 poena, 4 skoka i jednom asistencijom. Samo je Jago Dos Santos bio dvoznamenkasti u pobjedničkoj momčadi s 12 poena, 4 asistencije i 3 uhvaćene lopte.

U poraženoj momčadi Luka Božić upisao je double-double s 18 poena i 10 skokova, uz 5 završnih dodavanja, dok su Arijan Lakić i Dario Dražnjak skupili po 12 poena.

U sljedećem kolu Zvezda dočekuje Mornar iz Bara, dok će Zadar u hrvatskom okršaju ugostiti Split.