Podsjetimo, u vrijeme izvršenja krivičnog djela prema optužnici, Darko Šarić je bio u pritvoru u postupku za šverc kokaina.
Šarić se zahvalio sudskom vijeću na načinu na koji je vodilo postupak.
– Ovo sam jedva čekao da kažem u ovoj zgradi. Znate i sami koliko se procesa vodi protiv mene, ovo ne kažem iz drugih razloga, nego zato što tako osjećam. Vratili ste mi vjeru da u ovom sudu može da se osjeti pravičnost i ravnoteža između tužilaštva i nas. Advokati su bili složni da krivična prijava nije dokaz, i vi ste to odbacili. Dali ste nama i tužilaštvu ravnopravnost da i jedni i drugi iznesemo šta imamo. Ne iznosim žalopojke. Ja se samo nadam, jer ipak sam ja kompromitovana ličnost, da to što radite po zakonu neće neko da vam uzme za zlo – rekao je Šarić i dodao da bi slično “rekao i za tužilaštvo, do trenutka kada su iznijeli završnu riječ”, prenosi Kurir.


